Inwestycje BTC w skali szarości pobiły rekordowy Q4

Inwestycje Bitcoin w firmie instytucjonalnej Grayscale osiągnęły rekordowy poziom, co zwróciło uwagę byka.

3,3 mld dolarów w kryptokurcie

Inwestycje w skali szarości osiągnęły rekordowy poziom w czwartym kwartale, z napływem 3,3 mld dolarów w kryptokurcie.

Inwestorzy instytucjonalni nadal kupują znaczne ilości Bitcoinów, podkreślając, że krypto waluta stała się popularnym zabezpieczeniem przed dolarem, a także nowym gorącym aktywem służącym do dywersyfikacji portfeli inwestycyjnych. W miarę jak zarówno Bitcoin jak i Ethereum rosną ceny, nastroje i dyskusje wokół żetonów pozostają pozytywne, kierując się bardziej byczą reakcją inwestorów na rynek.

Według Grayscale’s digital asset manager, firma może pochwalić się trzykrotnym wzrostem tygodniowego napływu środków od poprzedniego kwartału, który przyniósł 1,05 mld USD. Z tygodniowym napływem około 250,7 mln USD, rynek jest już gotowy na więcej możliwości.

Wczoraj Grayscale dodała więcej do swoich inwestycji w Bitcoin, przejmując w sumie aktywa o wartości ponad 26 miliardów dolarów w kryptokurcie.

Grayscale jest back!Grayscale zyskuje kolejne 2172 #BTC w ciągu 24 godzin. Ich całkowite AUM wynosi teraz 26,39 miliarda dolarów.

W ciągu ostatniego roku inwestycje Grayscale osiągnęły łączną kwotę p

W postrzeganiu Bitcoina przez inwestorów

onad 5,7 mld USD. W tym kontekście, liczba ta jest czterokrotnie większa od skumulowanego napływu w latach 2013-2019. Stanowi to istotną zmianę w postrzeganiu Bitcoina przez inwestorów. Wraz z zainteresowaniem asset managerów żetonem, pojawiło się nowe poczucie popytu na krypto walutę.

W ciągu ostatniego roku, narracja mocno przesunęła się w kierunku Bitcoinu, stając się długoterminowym magazynem wartości, a nie szybką, zmienną możliwością zysku. Ta zmiana pomogła Bitcoinowi pobić rekordy w zakresie ceny, wolumenu, sentymentu i uwagi w 2020 roku, a wzrosty nie wydają się zwalniać.

W styczniu tego roku cena Bitcoina wzrosła do 42.000 USD, co stanowi ponad dwukrotnie więcej niż rekordowa cena kryptokurówki w ostatnim biegu byka w 2017 roku. Według raportu Grayscale’a prawie 93% nowych inwestycji pochodziło od inwestorów instytucjonalnych. Największą część tej liczby stanowią zarządzający aktywami.